Haber

GENÇLERİN HEYECANLA BEKLEDİĞİ E-SPOR TURNUVASI AKSARAY BİLİM MERKEZİNDE BAŞLIYOR

GENÇLERİN HEYECANLA BEKLEDİĞİ E-SPOR TURNUVASI AKSARAY BİLİM MERKEZİNDE BAŞLIYOR

 

AKSARAY BİLİM MERKEZİ GENÇLERİN EN GÖZDE ALANI HALİNE GELDİ

 

Tüm dünyadan milyonlarca gencin ilgi gösterdiği e-spor oyunları Aksaray’da liseler arası düzenlenecek ödüllü turnuvayla büyük heyecana sahne olacak. Aksaray bilim merkezinde düzenlenecek turnuvaya son başvuru tarihi 20 Ocak olarak belirlendi.

Farklı kategorilerde sürecek olan yarışmanın dereceye girenlerinim ödüller kazanacağı turnuva e-spor meraklılarını bir araya getirecek. 

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer düzenlenecek turnuvaya ilişkin şu görüşlere yer verdi.

“e-spor turnuvası için gençlerimizden yoğun bir talep geliyordu biz de gençlerimizden gelen bu yoğun isteğe kayıtsız kalmayarak böyle bir turnuva başlatmayı planladık, e-spor meraklılarını turnuvamıza bekliyoruz. Bugüne kadar birçok organizasyona ev sahipliği yapan Aksaray bilim merkezimizde gençlerimizin bir araya gelip kaynaşabileceği farklı yeniliklere imza atabilecekleri etkinlikleri gençlerimizle beraber düzenlemek istiyoruz Şimdiden tüm katılımcı gençlere başarılar diliyorum” dedi.

10 Bin TL ödüllü liseler arası Valorant e-spor turnuvasına ev sahipliği yapacak Aksaray Bilim Merkezi gençlerin ve çocukların yaşadıkları dönemin gerektirdiği donanımlara sahip olmaları için eğitimler ve etkinlikler düzenleyen, her takvim yılı içerisinde ziyaretçi sayısını artıran ve Türkiye çapında adından söz ettiren bir merkez haline geldi.