Haber

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER, MAKAS KAVŞAĞINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER, MAKAS KAVŞAĞINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

 

BAŞKAN DİNÇER; “ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİNDE KALICI ÇÖZÜMLER ÜRETİYORUZ”

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Atatürk Bulvarı ile Alparslan Türkeş Bulvarının kesiştiği makas kavşağında incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Dinçer, alt ve üst yapısıyla yenilenen Ay Yıldızlı makas kavşağının trafik akışında düzenleme yapılacağını duyurdu.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in başlattığı alt ve üstyapı seferberliğinde şehrin dört bir yanında yol yapımından içme suyu hattına, kanalizasyondan yağmur suyu hattına kadar birçok çalışma sürerken Aksaray Belediyesi, şehrin en yoğun olarak kullanılan arterlerinden makas kavşağında çalışma başlattı. Alt ve üstyapısı yenilenen makas kavşağında, yapılacak trafik düzenlemesi ile trafik daha güvenli hale geliyor.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray’da altyapı olduğu kadar üst yapıda önemli çalışmalar yürütüldüğünü söyledi. Ay Yıldızlı makas kavşağında çalışmaların kalıcı olması için Medaş, Enerya, Telekom Müdürlüğü ile koordineli çalışma yapıldığının altını çizen Başkan Dinçer, yapılan çalışma ile ilgili değerlendirmede bulundu. Başkan Dinçer yaptığı açıklamada; “Makas Kavşağı; Atatürk Bulvarı, Alparslan Türkeş Bulvarı ile Aşık Molla Caddesi’nin kesiştiği noktada yer alan ve şehrimizin en yoğun kullanılan kavşakları arasında yer alıyor. E-90 Karayolundan şehrimize giriş ve çıkışlarının yapıldığı Ay Yıldızlı makas kavşağında daha önceden üzerinde çalıştığımız yeni bir düzenleme yapıyoruz.

 

Belediyemiz burada Türk Telekom Müdürlüğü, Medaş ve Enerya ile koordineli bir çalışma sergiliyor. Biz Belediye olarak burada alt yapıyı daha sağlıklı hale getirdik. İçme suyu hattında yer alan asbest boruları yeni nesil dukdil boruları ile değiştirdik. Yine içme suyu bağlantı noktaları tamamen yenilendi. Kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını yeniledik. Buradaki 50 olan mazgal sayısını 108’e çıkardık. Biz bu çalışmaları yürütürken Medaş, Türk Telekom ve Enerya kendi altyapılarını yenilediler.” dedi.

 

Akıllı şehir uygulamaları kapsamında Ay Yıldızlı makas kavşağında yeni bir trafik düzenlenmesi yapılacağını işaret eden Başkan Dinçer, “Biz burada araç yoğunluğu ve ortalama hız verileri kullanarak sürücü ve yaya güvenliğinin artırılması hedefleniyoruz. ” Dedi. Yeni trafik düzenlemesinde trafik ışık ve işaretlerin sil baştan yenileneceğini aktaran Başkan Dinçer, uygulanacak trafik yönetim sistemi ile kavşak noktasında araç bekleme sürelerinin kısalacağını ve sürüş konforunun artacağını kaydetti.