Haber

AKSARAY BELEDİYESİ İSALE HATTININ GEÇTİĞİ NOKTALARDA BOZULAN YOLLARI YENİLİYOR

AKSARAY BELEDİYESİ İSALE HATTININ GEÇTİĞİ NOKTALARDA BOZULAN YOLLARI YENİLİYOR


BAŞKAN DİNÇER; ‘’VATANDAŞLARIMIZA KALİTELİ VE KESİNTİSİZ BELEDİYE HİZMETLERİ SUNMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ’’


Aksaray Belediyesi Arıtma tesisi için isale hattının geçtiği noktada bozulan asfaltın yenilenmesi için çalışma başlattı. Şehrin birçok noktasında alt yapı ve üst yapı çalışmaları gerçekleştirerek vatandaşlara sorunsuz ve kesintisiz belediyecilik hizmeti vermeyi planlayan Belediye ekipleri, ervah sokaktaki yolun başlatan aşağı yenilenmesi için çalışıyor.

Kaliteli içme suyu hizmeti sunulması adına arıtma tesisi için isale hattı geçen noktalarda asfalt bozulmak zorunda kalınıyor. Belediye ekipleri de bu noktalarda vatandaşlara kaliteli ve güvenli ulaşım imkanı sunmak amacı ile bozulan yolların yeniden yapımını gerçekleştiriyor.  Ervah Kabristanlığından Kılıçarslan parkı güzergahına kadar olan Bin 300 metrelik yolda da başlayan çalışmalar kapsamında sıcak asfalt serimi öncesinde zemin hazırlık çalışmaları yapılıyor.


 Yolun uzun ömürlü ve kullanışlılığını artırmak için şehir genelinde yapılan her asfalt çalışmasında olduğu gibi Ervah sokakta yapılan yol çalışmasında da yolun güçlendirilmesi ve uygun zemine yapılması için çalışılıyor.


Vatandaşların görüntü ve gürültü kirliliğine maruz kalmalarını en asgari seviyeye çekmek için çalışan Belediye ekipleri mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyor. Belediye ekipleri asfalt öncesi hazırlığın tamamlanmasının ardından sıcak asfalt serimine başlayacak.


Aksaray Belediyesinin rekor seviyede sıcak asfalt serimi yaptığını belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şehrin büyümesi ve gelişmesi sürekli ihtiyaçların yenilenmesini de beraberinde getirdiğini belirtti. Kaliteli içme suyu hizmeti sunulması için isale hattının oluşturulduğunu ve bu hattın geçtiği noktalarda asfaltın bozulmak zorunda olduğunu ifade etti. Başkan Dinçer isale hattının geçtiği noktaların sıcak asfaltla kaplanması için çalışma başlatıldığını duyurdu.