Haber

BAŞKAN DİNÇER ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU

BAŞKAN DİNÇER ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU

 

BAŞKAN DİNÇER “ TATİLDE BOL BOL KİTAP OKUYUN”

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Piri Mehmet Paşa Ortaokulunda öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Öğrencilere “Tatilinizi iyi değerlendirin” uyarısında bulunan Başkan Dinçer tatilde herkesin bol bol kitap okumasını tavsiye etti.

 

Aksaray’da 2021-2022 Eğitim-Öğretim döneminin sona ermesiyle birlikte ilk, orta, lise ve dengi okullarda binlerce öğrenci karne heyecanı yaşadı. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Piri Mehmet Paşa Ortaokulunda karne dağıtım törenine katılarak öğrencilerin sevincine ortak oldu.

 

Eğitim döneminin son gününde öğrencilerin sıcak ilgisiyle karşılaşan Belediye Başkanı Dinçer, öğrencilerin özçekim isteğini geri çevirmedi. Bol bol fotoğraf çektirdi. Öğrencilere karnelerini teslim eden Başkan Dinçer, bütün öğrencileri tebrik etti.

 

Ülkemizin geleceğini inşa edecek öğrencilerin aldıkları eğitimle donanımlı birey olarak yetiştiğini söyleyen Başkan Dinçer, öğrencilere yönelik yaptığı konuşmasında “Geleceğimizin teminatı olan sizlerin iyi ve güzel eğitim almaları gerekiyor. Biz de bu konuda elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Bugün öğrencilerimiz karne heyecanı yaşıyor. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Tatilinizi çok iyi değerlendirmenizi, dinlenirken bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Öğrencilerimize en büyük desteği veren öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür etmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Başkan Dinçer, okulu temsil eden başarılı öğrencilere madalyalarını teslim ederken Takdir ve Teşekkür Belgesi alan öğrencilerle fotoğraf çektirdi.