Haber

BAŞKAN DİNÇER “YEŞİL AKSARAY İÇİN DURMADAN ÇALIŞIYORUZ”

 

BAŞKAN DİNÇER “YEŞİL AKSARAY İÇİN DURMADAN ÇALIŞIYORUZ”

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in başlattığı ağaçlandırma seferberliği ile şehrin birçok noktasına yetişmiş ağaç ve fidan dikimi gerçekleşmişti. Belediye ekipleri, dikilen fidanların takibini yaparken yeni alanlara da fidan dikimi gerçekleştiriyor.

 

Aksaray Belediyesi, gelecek kuşaklara daha yeşil bir Aksaray bırakmak amacıyla şehrin farklı bölgelerine ağaç dikimi yapıyor. Belediye ekipleri, geçtiğimiz fidan dikim döneminde E-90 Karayolu’nun 7.2 kilometresi boyunca çınar, ladin, meşe, şeker karaağaç olmak üzere bin 200 adet ağacı toprakla buluşturmuştu. Baharın gelmesiyle birlikte dikilen fidanlar filizlenmeye başladı. Belediye ekipleri, diktiği ağaç ve fidanların bakımını yaparak hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehre 100 binden fazla yetişmiş ağaç ve fidan dikiminin gerçekleştiğini söyleyerek ağaçlandırma seferberliğinin bu sezon da süreceğini işaret etti.  

 

Aksaray’da yeşil alan varlığının arttırılması için şehir genelinde kapsamlı bir ağaçlandırma çalışmasının yapıldığının altını çizen Belediye Başkanı Dinçer, “Yeniden yeşil bir Aksaray için durmadan çalışıyoruz. Şehrimizin birçok noktasında özellikle orta refüj, park, bahçe ve dinlenme alanlarına yetişmiş ağaç ve fidan dikimini sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Belediye ekipleri, şehrin modern bir görüntüye kavuşturmak ve yeşil alan varlığını artırmak için mevsimlik çiçek ve süs bitki ekimine de hız verdi.