Haber

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER’İN 19 MAYIS MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER’İN 19 MAYIS MESAJI

 

BAŞKAN DİNÇER; “19 MAYIS’TA MİLLİ MÜCADELENİN İLK ADIMI ATILDI”

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Dinçer yayınladığı mesajda, müreffeh yarınların teminatı gençlerin ümit vadettiğini söyledi.

 

Başkan Dinçer, tarihimizin dönüm noktalarından biri ve milletimizin yeniden varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs’ın özgürlüğe karşı yapılan işgale karşı mücadelenin ilk adımları olduğunu belirtti. Belediye Başkanı Dinçer; “19 Mayıs 1919'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'da başlattığı özgürlük hareketi ile millet olarak varlığımızı güçlendiren, umutlarımızı canlandıran ve yolumuzu aydınlatan tarihi bir adımdır. Milli Mücadeleyi resmen ve fiilen başlamasına atılan büyük adımın 103. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

 

Büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimize emanet edilmiştir. Bu büyük sorumluluğu dünden bugüne taşıyan gençlerimize ülkemizi hep birlikte daha güzel günlere taşımak için gayret edeceklerine inancımız tamdır.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak milli mücadeleyi başlattığı günü, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ülkemizin geleceği olan gençlerimize bayram olarak armağan etmiştir. Bu durum gençlere olan güveni gösteriyor. Gençlerimiz de milli ve manevi değerlere sahip çıkarak, çalışkan ve üretkenlikleri ile bu görevi layıkla üstleneceklerine şüphemiz yok. Bu bilinçle birey olarak kendilerini yetiştirmeleri gerekiyor.


Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili gençlerimiz olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, bu tarihi günü bizlere miras bırakan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimiz, kahraman gazilerimizi saygı ile anıyorum.” dedi.