Haber

YENİ NESİL OYUN PARKLARINA ÇOCUKLARDAN YOĞUN İLGİ

YENİ NESİL OYUN PARKLARINA ÇOCUKLARDAN YOĞUN İLGİ

 

BAŞKAN DİNÇER; “EN GÜZEL ALANLARDA OYNAMAK HER ÇOCUĞUMUZUN HAKKIDIR”

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, çocukların kendilerini geliştirebilmeleri ve vatandaşların aileleri ile birlikte hoş zaman geçirebilmeleri için hayata geçirdiği yeni nesil parkları çocuklar severek kullanıyor.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer göreve gelmesi ile birlikte mahallelerde bulunan eskimiş ve yıpranmış parkların yenilenmesine yönelik çalışma başlatmıştı. Başkan Dinçer’in talimatları ile mevcut parklardaki oyun alanları yenilendi. Güvenli hale gelmesi için ışıklandırma çalışması yapıldı. Park eksikliği olan mahallelere ise 3.5 yılda 26 yeni oyun parkı yapıldı. Yeni yapılan parklara alışılagelmiş oyun gruplarının dışında yeni nesil oyun grupları yerleştirildi.

 

 Kent genelindeki mevcut parklarda daha önce kullanılmayan oyun gruplarının aydınlatmaların, dekoratif kamelyaların yeni parklarda kullanılması vatandaşların dikkati çekti çocukların fiziksel, bilişsel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak biçimde tasarlanan yeni nesil oyun grupları ve spor aletleri çocukların ilgi odağı oldu. Parklarda yapılan ağaçlandırma ve peyzaj çalışması ile de vatandaşlara görsel bir şölen sunulmuş olundu.

 

Şehre kazandırılan yeni parklarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şu açıklamalarda bulundu; “Çocuklarımıza yaşanabilir bir şehir bırakmak ve onların güvenli ortamlarda enerjilerini atabilmelerini sağlamak için birbirinden güzel parkları şehrimize kazandırdık. Göreve geldiğimiz andan itibaren mutlu çocukların şehri yapmak için her mahallemizde çocuklarımızın yaşadığımız çağın şartlarına uygun keyifli ve güvenli bir ortamda vakit geçirebilecekleri parklarımızı yeniledik. Park eksikliği yaşanan mahallelerimizdeki eksiklikleri giderdik. Bir şehirde çocuklar gülüyorsa o şehir mutludur. Yavrularımızın en tabi hakları olan oyun oynama imkânını sağlamak için yeni parklar yapmaya devam edeceğiz." dedi.