Haber

AKSARAY BELEDİYESİ KAPALI PAZAR ALANLARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLİYOR

 

AKSARAY BELEDİYESİ KAPALI PAZAR ALANLARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLİYOR

 

BAŞKAN DİNÇER; “PAZAR ALANLARIMIZI MODERN KENT KİMLİĞİNE UYGUN HALE GETİRİYORUZ”

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in şehir genelindeki Pazar alanlarında başlattığı modernizasyon çalışmalarına Cuma Semt pazarında devam ediliyor.

 

 Vatandaşların ve Pazar esnafının temiz, nezih ve konforlu ortamlarda iklim şartlarından etkilenmeden alışveriş yapması için şehir genelindeki birçok semt pazarlarında çalışma yapan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Cuma Semt pazarında yenileme çalışmaları başlatmıştı.

 

 Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in de inşaat alanını incelediği Pazar alanında eskimiş ve yıpranmış çatılar temizlendi. Modern kent kimliğine uygun olarak yapılan çalışmalar kapsamında kapalı alanın zemin hazırlıkları yapılarak üst yapı çalışmalarına geçildi. Pazar alanında çelik çatı konstrüksiyonların yapılacağı alanda direkler dikildi.  

 

Şifahane, Şamlı, Hassas, Nakkaş ve Zafer Mahallesinde ikamet eden vatandaşlar iklim şartlarından etkilenmeden faydalanabileceği yeni Pazar alanı yapılan çalışma ile daha kullanışlı hale gelecek. Toplamda 3 Bin 300 metrekarelik kapalı alanı ile hizmet verecek olan Cuma Semt pazarı ilerleyen günlerde enerji üretim tesisi kurulumuna uygun olacak biçimde projelendirildi.