Haber

BAŞKAN DİNÇER ERASMUS PLUS PROJESİ İLE AKSARAY’A GELEN ÖĞRETMENLERE AKSARAY’I TANITTI

BAŞKAN DİNÇER ERASMUS PLUS PROJESİ İLE AKSARAY’A GELEN ÖĞRETMENLERE AKSARAY’I TANITTI

 

 

Şehrin tanıtımı amacıyla birçok projeyi hayata geçiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Erasmus Plus projesi kapsamında Aksaray’a gelen 12 öğretmene şehri tanıttı.  

 

Aksaray Piri Mehmet Paşa Ortaokulunun ortağı olduğu Erasmus Plus projesi için Almanya, İtalya, Macaristan ve Finlandiya gibi Avrupa ülkelerinden gelen öğretmenler Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’i makamında ziyaret etti. Aksaray Belediyesi Hizmet Binasında bulunan Başkanlık makamında misafirlerini ağırlayan Başkan Dinçer misafirlerine Aksaray’ın tarihi geçmişi turizmi, yöresel ürünleri ve hayata geçirdikleri projeleri hakkında bilgiler verdi. Başkan Dinçer, öğretmenlere çalışmalarında Aksaray’ın güzelliklerini anlatmaları temennisinde bulundu.

 

Yabancı uyruklu öğretmenler Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in misafirperverliğinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Öğretmenler, Proje kapsamında Aksaray’ın da içinde bulunduğu 5 şehrin tanıtılacağını ifade ettiler. Tanıtım amacı ile bir telefon uygulaması üreteceklerini söylediler.