Haber

AKSARAY BELEDİYESİ KALACAK YERİ OLMAYAN VATANDAŞLARIN BARINMA İHTİYACINI KARŞILAMAYA DEVAM EDİYOR

AKSARAY BELEDİYESİ KALACAK YERİ OLMAYAN VATANDAŞLARIN BARINMA İHTİYACINI KARŞILAMAYA DEVAM EDİYOR

 

“KİMSE SOKAKLARDA KALMASIN”

 

Aksaray Belediyesi evi olmayan vatandaşların soğuk kış günlerinde barınma ihtiyacını karşılamak amacı ile başlattığı ‘Kimse Sokaklarda Kalmasın’ projesi ile vatandaşlara sıcak yuva oluşturmaya devam ediyor.

 

Son yılların en çok yağış alan ve çetin kış mevsiminin yaşandığı Aksaray’da Belediye birçok farklı sosyal proje ile vatandaşların yanında oldu. Geceleri eksilerde seyreden hava şartları nedeniyle zor durumda kalan ve gidecek yeri olmadığı için sokaklarda yaşayan vatandaşlar tespit edilmeleri ve başvurmaları halinde bulundukları yerlerden alınarak uygun otellere yerleştiriliyor.  

 

Aksaray Belediyesi olarak vatandaşların huzuru ve refahı için çalıştıklarını belirten Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, sokaklarda kalan vatandaşları misafir etmek istediklerini belirtti.

 

Aksaray Belediyesinin sosyal belediyecilik anlayışı ile ortaya koyduğu tüm projeler gibi vatandaşların barınma ihtiyacının karşılandığı bu projede ücretsiz olarak yapılıyor. Bu hizmetlerden yararlanan vatandaşlar Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e ve ekibine teşekkür ettiler.

 

Sokakta kimseyi soğukta bırakmak istemediklerini belirten Belediye Başkanı Dr.  Evren Dinçer, "Kışın bu çetin şartlarında, sıcak bir evi olmayan, şehrin bir yerlerinde dışarıda kalmış vatandaşlarımız olabilir. Bu düşünce ile sokaklarda kalmış vatandaşlarımız var ise onları misafir etmek istiyoruz" dedi.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, vatandaşların bu konuda duyarlılık göstererek banka ATM’lerinde, oturma bankları üzerinde yatmak zorunda kalan vatandaşların 444 55 68 Nolu Aksaray Belediyesi Çağrı Merkezi Numarası, Belediyemiz Hizmet Masaları veya Zabıta Müdürlüğü ile irtibata geçmelerini rica etti. Sokakta kalmak zorunda kalan vatandaşların, bilgi vermeleri halinde  barınma ihtiyacının belediye tarafından karşılanacağı bildirildi.