Haber

BELEDİYE BAŞKANI DİNÇER, ENGELLİ KOORDİNASYON MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

BELEDİYE BAŞKANI DİNÇER, ENGELLİ KOORDİNASYON MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

 

BAŞKAN DİNÇER; “BİRLİK VARSA ENGEL YOK”

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle Engelli Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret ederek engelli bireylerle bir araya geldi.  

 

Engelli bireylere yönelik birçok çalışma yürütün ve engellilerle ilgili projelere destek veren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Belediyesi’nin girişimleriyle kurulan ve Aksaray’daki engelli dernekleri tek çatı altında toplandığı Engelli Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

 

Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Bekir Kaya ve engelliler Başkan Dinçer’i karşıladı. Başkan Dinçer, kendisini karşılayan engellilerin Engelliler Haftası’nı kutlayarak çiçek takdim etti. Engelli Koordinasyon Merkezi’nde engelli bireylerle sohbet eden Başkan Dinçer, engellilerin toplumun ayrılmaz birer parçası olduğunu vurguladı.

 

Engelli derneklerinin tek çatı altında topladıklarını belirten Başkan Dinçer, Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi’nin bu yönüyle Türkiye’de ilk olma özelliği taşıdığını söyledi. Engelin bir farkındalık olduğunu söyleyen Başkan Dinçer, yaptığı açıklamada; “Engelli kardeşlerimizin hayatlarını daha da kolaylaştırmak, onların toplumla daha da bütünleşmelerini sağlamak amacıyla çeşitli alanlarda planlamalarımız ve projelerimiz mevcut. Belediyemizin ana hedeflerinde biri de özel bireylerimize engelsiz bir yaşam sunmak. Bunun için çalışıyor yeni projeler üretiyoruz.

 

Belediyemiz tarafından yapımına başlanan Engelsiz Yaşam Merkezi projemizde sona yaklaştık. Bu merkez aracılığı ile engeli olan kardeşlerimizin çalışma hayatı, eğitim, sağlık ve sosyal hayata aktif katılmalarını sağlayacağız. Engelli bireylerimizin bir gün değil her gün yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Engelliler Haftası nedeniyle engelli bireylerimiz başta olmak üzere ve ailelerine sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.