KARAKAYA 86 KATAFOREZ KAPLAMA FABRİKASI

Video 1

VALİ SELAMİ ALTINOK “ BİZİM LOKOMOTİFİMİZ SANAYİ SEKTÖRÜ VE OSB ÇOK HIZLI GELİŞİYOR”

MİLLETVEKİLİ ALİ RIZA ALABOYUN “MERCEDES BİZİM ÇEKİCİ GÜCÜMÜZDÜR “

BAŞKAN NEVZAT PALTA “ YATIRIMCILARIMIZIN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ”

 

 

Merkezi Gebze Kocaeli’nde bulunan Karakaya 86 Şirketi,  Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde 3. Şubesini kurarak Mercedes fabrikasına üretim yapacak olan Kataforez Kaplama Fabrikasını törenle hizmete açtı.

Fabrikanın açılış törenine Aksaray Valisi Selami Altınok, Milletvekili Ali Rıza Alaboyun, Belediye Başkanı Nevzat Palta, Ak Parti İl Başkanı M. Fatih Yıldırıcı, Aksaray OSB Müdürü İsmet Çağlar,  Karakaya 86 Şirketler Grubunun Yönetim Kurulu Başkanı Ali Karakaya ile Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Karakaya, Ramazan Karakaya, ve çok sayıda davetli katıldı.

Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Karakaya yaptığı kısa konuşmada Karakaya 86 Şirketinin 1986 yılında 4 kardeşin bir araya gelmesi ile iş hayatına başladığını ve 1986 yılından bu yana geçen sürede Karakaya 86’nın birçok yenilikleri bünyesine katıp iş hayatına devam ettirdiğini belirterek Şirketin 3. Şubesini Aksaray’da gerçekleştirdiğini söyledi

Aksaray Belediye Başkan Nevzat Palta konuşmasında Aksaray’ın son 10 yılda sanayi sektöründe de hızla geliştiğini belirterek şunları söyledi “ Aksaray’da ve Türkiye’miz de güzel şeyler oluyor Aksaray’ımız dada son 10 yıl içinde şehir anlamında yaşanan değişikliklerle beraberde sanayi anlamında da çok ciddi anlamda adımlar attığını görüyoruz.

Bizim 2004 de göreve geldiğimizde Aksaray OSB’de 22 fabrika vardı. 5084 sayılı yatırım ve istihdamı teşvik kanunu ile beraber Aksaray tabiri caizse şaha kalktı. Şu anda 137 fabrika ve 7 bin civarında insan istihdam ediyor. Bu gelişme müthiş bir gelişme. Hükümetimizin çıkarmış olduğu bu teşvik yasası ile beraber Aksaray Türkiye’deki en çok yatırım alan ilk üç vilayetten birisi oldu. Ben bu açıdan başta Sayın Başbakanımıza, Milletvekillerimize, valilerimize teşekkür ediyorum.

Türkiye’miz  daha böyle ayakları üzerinde durabilen bölgesinde güçlü bir ülke olsun kalkınsın ama Aksaray’ımızda daha fazla güçlensin  daha fazla insanımıza iş,aş, ekmek verelim. İnsanlar ne kadar çok mutlu olursa bu şehrin kalkınması ile doğru orantılıdır diye değerlendiriyorum.

Açılışını yapacağımız Karakaya Şirketinin Kataforiz kaplama boya ünitesi tabiî ki biraz teknolojik bir şey. Bu fabrikamız Mercedes’e çalışıyor ama özellikle otomotiv sektöründe bu bahsettiğimiz kategoriden dolayı önemli. Bu açıdan ben Aksaray’ımıza böyle bir imalatın yapılmasını ve böyle bir teknolojinin gelmesini hem Aksaray’ımız hem de bölgemiz açısından ciddi bir güzellik diye değerlendiriyorum.

Karakaya Şirketler Grubuna Aksaray’a yapmış olduğu böyle bir yatırımdan dolayı teşekkür ediyorum. Bizler yatırımcılarımızın sonuna kadar arkasındayız. Yeter ki bir kardeşimiz gelsin yerli yabancı fark etmez Dünyada kim yatırım yapmak istiyorsa Aksaray’ımızın her tarafı herkese açık Siyasilerimizle, milletvekillerimizle, valilerimizle, il belediyesi olarak, OSB yönetim kurulu olarak sonuna kadar yatırımcılarımızın yanındayız.

 

Milletvekili Ali Rıza Alaboyun ise Mercedes fabrikasının Aksaray’ın çekici gücü olduğunu belirterek şunları söyledi  “ Aksaray 2002 yılıyla kıyasladığınız zaman gerek OSB gerek nüfus, gerek kültür, gerek halk tipi itibarıyla çok büyük aşama kaydetti. Mercedesin ve yan sanayisinin burada olması sadece bize istihdam sağlamıyor. Üretim ve davranış kültürü sağlıyor Bugün Mercedeste çalışan 1800 civarında profesyonel anlamda insanımız var ama en azından bir o kadarda yan sanayisinde çalışan var. O yüzden Karakaya 86 Şirketler Grubuna ben teşekkür ediyorum bu yatırım bizim için önemli. Ama şunu unutmamak lazım ki Mercedes burada bizim  çekici gücümüzdür. O yüzden Mercedesi biz her zaman kendi şirketimiz gibi sahiplendik. Valimiz, belediye başkanımız, siyasilerimiz öyle sahiplendi Aksaray’da öyle sahiplendi. Mercedes bizim şirketimiz mesele budur. Karakaya 86 şirketine söylüyoruz bize düşen bir şey varsa biz hazırız. Valimize teşekkür ediyoruz geldiği günden beri işi hep kolaylaştırdı. Belediye Başkanımız öyle, OSM müdürümüz öyle, İl başkanımız bir siyasi gibi davranmadı yatırımcının peşinden koşturdu. Aksaray adına bize düşen bir şey varsa biz koşturmaya elimizden geleni yapmaya hazırız.”

Vali Selami Altınok ise Aksaray’a yatırım yapan tüm yatırımcılara ellerinden gelen her türlü yardımı yaptıklarını belirterek konuşmasında şu görüşlere yer verdi.  “ Aksaray’da tarım, turizm, hayvancılık sektörü  gelişiyor ama bizim lokomotifimiz sanayi sektörü ve organize sanayimiz çok hızlı gelişiyor. Sanayicimizin daha iyi şartlarda üretim yapabilmesi adına lazım olan her şeyi en kısa sürede yapmaya gayret ediyoruz. Altyapıdan enerjiden, doğalgazdan, arıtmadan ne gerekiyorsa yapıp, sanayicimi daha rahat etsin daha iyi üretim yapabilsin diye gayret ediyoruz. Bu yatırım bizim 137. İşletmemiz oldu. İnanıyorum ki bir iki yıl içinde bunu 200’lü rakamlara çıkaracağız Çalışan istihdam edilen insan sayımızı da 12 binlere çıkaracağız. Bu yatırımlar gerçekleştiği takdirde de çok güzel faaliyetler olacak. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Çalışan arkadaşlarımıza da kazasız belasız iş hayatı diliyorum. 

Yapılan konuşmaların ardından Aksaray Valisi Selami Altınok, Milletvekili Ali Rıza Alaboyun, Belediye Başkanı Nevzat Palta, Ak Parti İl Başkanı M. Fatih Yıldırıcı, Aksaray Karakaya 86 Şirketler Grubunun Yönetim Kurulu Başkanı Ali Karakaya kurdeleyi birlikte keserek Kataforez fabrikasını hizmete açtılar.

Milletvekili Ali Rıza Alaboyun bilgisayardan tuşa basarak fabrikanın ilk üretimini başlatmış oldu.

Fabrika yönetim kurulu üyesi Hasan Karakaya fabrika ve üretim hakkında misafirlere detaylı bilgiler verdi. Protokol üyeleri hep birlikte üretim yerini gezdiler ve bu fabrikanın Aksaray’a hayırlı olması dileğinde bulundular. 

Foto Galeri