HAZRETİ MUHAMMED’E SEVGİ

BAŞKAN NEVZAT PALTA “YENİ NESİL PEYGAMBER EFENDİMİZİN SÖZLERİ İLE HAYATINA YÖN VERECEK”

 

 

Anadolu Gençlik Derneği Aksaray Şubesi Kutlu Doğum Haftası Münasebetiyle Geleneksel Asr-ı Saadet Programlarından birini daha gerçekleştirdi.

Akşam saat 20.00 de Aksaray Kültür Merkezinde “ Peygamberimiz Hz. Muhammed’e Sevgi” adlı program düzenlendi.

Programa Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Mahmut Topbaş Hoca efendi,   Anadolu Gençlik Derneği Aksaray Şube Başkanı İsrafil Aktürk ve çok sayıda davetli katıldı.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta yaptığı konuşmada şunları söyledi  “Hakikaten son yılarda özellikle kutlu doğum haftası çerçevesi içerisinde onlarca program yapılıyor. Bir kısmına da katılmak bizlere de nasip oluyor. Dolayısıyla ümitliyiz. Ümit var olmamız lazım. Çünkü geçmiş yıllarda belki 10 yıl 20 yıl önce hakikaten kutlu doğum haftasını kutlayanların ne hale geldiklerini gördük. Mahkemelerde süründüler. Süründürüldüler. Ama hamdolsun şimdi diyanetinde önderliğinde sonuçta sivil toplum önderliğinde topyekûn Allah’ın resulünü anma programları oluyor.

Dolayısıyla işte yeni nesil yeni gençlerimiz güzellikleriyle peygamber efendimizin güzel sözleriyle inşallah hayatına yön verecek diye düşünüyorum. O açıdan ben bu programda emeği geçen kardeşlerimize yürekten teşekkür ediyorum.

Ben İstanbul teknik üniversitesi mezunuyum. 1980’li yıllar 1988 de mezun oldum ama o yıllarda bizim teknik üniversitede okuyan arkadaşlarımızın kaldıkları evler yurtlar vardı. Bize her hafta bir hocamızı getirir sohbet yaparlardı bizlere efendim hadisi şeriflerden sosyal konularda bu seminerlerin dışında birde sohbet olurdu. Mahmut Topbaş Hocama dedim ki hatırladınız mı? bizim evlere gelirdiniz dedim. Tabii ki hatırladı. Allah razı olsun bize de emeği geçmiştir. O açıdan ben görünce çok memnun oldum. Mutlu oldum özellikle teşekkür ediyorum.

Şunu bilmek lazım değerli dostlar. Yine bu sohbet halkalarımızda Raşit hocamız vardı. Raşit Küçük hocamız. Yakup hocalarımız vardı. Yani bir sürü şu anda sayamayacağım onlarca kişinin güzel sözleriyle sohbetleriyle hakikaten çok faydalandık. O nesil bahsettiğim 30 yıl önceki nesil hamdolsun şu anda gerçekten o atılan güzel tohumlarla gönül dünyaları güzelleşen hakikaten meseleye dava şuuruyla bakan insanlar hocamız gibi emeği geçen insanlar bugün hakikaten milletine hizmet etme sevdasındalar. O açıdan hiçbir zaman hiçbir emeğin karşılığı boşa çıkmaz. O açıdan çalışacağız anlatacağız. Meselemizi herkese anlatacağız. Bize düşen budur iye düşünüyorum.

Tekrar ben değerli hocamıza hoş geldiniz diyorum. İnşallah Allah’ın resulüne layık olan kul olmayı cenabı Allah bize nasip etsin diyorum. Her zaman söylediğim bir şey var. Necip Fazılın  Çok hoşuma da gider. Aynen şöyle diyor.” Efendim Müjdecim, Kurtarıcım, Peygamberim Sana Uymayan Ölçü Hayat Olsa Teperim”. Diyor.

Program daha sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Mahmut Topbaş hoca efendinin konuşmaları ile devam etti. Sinevizyon gösterileri şiirler ve minikler korosunun ezgileri ile sona erdi.

Program sonunda Anadolu Gençlik Derneği Aksaray Şube Başkanı İsrafil Aktürk Mahmut Topbaş hoca efendiye halı hediye etti.

Foto Galeri