BU BİR REKORDUR

Video 1

AKMEK’TE 91 HANIM KURSİYERE TÖRENLE  SERTİFİKALARI VERİLDİ

 

 Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’nın en önemli projelerinden biri olan AKMEK’te bilgisayar, Çini, Kurdele nakışı, Çeyiz ürünleri hazırlama, dikiş ve tezhip kurslarından mezun olan toplam 91 kursiyere sertifikaları verildi.

AKMEK’te düzenlenen sertifika törenine Belediye Başkanı Nevzat Palta, eşi Aysun hanım, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Talat Ece,  Halk Eğitim Müdürü Azmi Arı,  Belediye Meclis Üyeleri Ayşe Akel, Sevinç Kasal, Özlem Tunç İlhan ve kurs eğitmenleri ile kursiyerler katıldı.

Törende konuşan ve en haz aldığı işlerin başında AKMEK’in geldiğini söyleyen Belediye Başkanı Palta, kursa katılan bayanların şanslı olduğunu belirterek şunları söyledi “Aksaray belediyesi meslek edindirme kurslarımıza katılan siz kıymetli hanımefendilerin inşallah sertifikalarını vermiş olacağız. Aksaray belediyesi meslek edindirme kursları çerçevesinde şu ana kadar 176 adet kurs açmışız. 39 branşta kurs var.. Bir insan için ne gerekiyorsa her dalda kurs açmışız. Açmaya inşallah devam edeceğiz. 6101 kardeşimiz burada kurs görmüş. Bu çok ciddi bir rakam. 2009 yılından bu tarafa yani yaklaşık 3,5 – 4 yıldır bu kursları devam ettiriyoruz. 6101 kardeşimiz burada kursa katılmış ki bu rekor bir seviye. Burası tabiri caiz ise bir okul olmaya başladı. İnşallah bunu büyüteceğiz. Artıracağız artırmaya devam edeceğiz.”

Halk Eğitim Müdürü Azmi Arı’da yaptığı konuşmada şunları söyledi  “Ben halk eğitim merkezi müdürü olarak uzun zamandır görev yapıyorum.. Ben biliyorum ki belediye başkanımızın sayesinde burada çok nezih bir ortamda çok güzel kurslar çokta önemli kurslar açılıyor. Sağ olsunlar kendileri bizleri davet ediyorlar. Biz bundan büyük onur duyuyoruz. Bu vesile ile ben her zaman olduğu gibi belediye başkanıma huzurlarınızda sonsuz saygılarımı sunuyorum. Emeği geçen öğretmenlerimize ve siz değerli kursiyerlere teşekkür ediyorum. Bu tür çalışmaların devam edeceğine inanıyorum. İnşallah da devam edecektir.”

Yapılan konuşmanın ardından Belediye Başkanı Nevzat Palta, eşi Aysun hanım, Milli Eğitim Şube Müdürü Talat Ece, Halk Eğitim Müdürü Azmi Arı,  Belediye Meclis Üyeleri Ayşe Akel, Sevinç Kasal ve Özlem Tunç İlhan kursiyerlere sertifikalarını takdim ederek başarılar dilediler.

Sertifikalarını aldıktan sonra çok mutlu olan hanım kursiyerler, kendilerine bu imkânı sağlayan Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’ya teşekkür ettiler

Foto Galeri