GRAND ALTUNTAŞ HOTEL’E GÜNEBAKAN SERTİFİKASI VERİLDİ

 

 

 

BAŞKAN YAZGI “ İŞLETMELERDE GÜVENİN ADI GÜNEBAKAN”

 

  Aksaray Belediyesi'nin, halkın daha temiz ve güvenli gıda tüketmesi aynı zamanda işletmelerin hijyen kalitesini yakalaması için başlattığı ‘Günebakan Projesi’nin sertifika törenleri devam ediyor. Bugüne kadar 10 ayrı işletmeye verilen sertifikaların 11'incisi Grand Altuntaş Otel'e verildi.

  Otelde düzenlenen programa Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Otel Sahibi Bekir Altuntaş, Otel Genel Müdürü Ebru Sargındağ ile basın mensupları katıldı.Sertifika töreni öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, "Projemizin sistemi güzel güzel çalışıyor. Biz başlangıcından bugüne kadar 11'inci işletmemize bu sertifikamızı vereceğiz. Sertifikadaki asıl amacımız bu logoyu gördüğünüz zaman şunu bir kere kesinlikle bilmenizi istiyorum. Burada hem sunumundan, hem yemeklerin lezzetinden, hem de hijyeniği açısından dört dörtlük bir işletmede olduğunuzu ve gönül rahatlığı ile hizmet alabileceğinizin göstergesidir.

  Bizim bu proje kapsamında 38 tane kriterimiz var. Bu 38 kriteri yüz üzerinden puanlıyoruz. 80 puan ve üzerinde puan alan işletmelerimize güne bakan sertifikalarımızı veriyoruz. İşletmelerimiz geldiği zaman biz eksikliklerini söyleyip tamamlatıyoruz. Bu kapsamda bu sertifikayı almaya hak kazanmak isteyen çok sayıda işletmemiz var" dedi.Otel Sahibi Bekir Altuntaş ise, belediyeye bu hizmetinden dolayı teşekkür ederek, "Belediye Başkanımız gerçekten güzel çalışmalar yapıyor. Tabi bu çalışmaların takibi ve denetimlerinin yapılmasını istiyoruz. Aksaray'ımıza hayırlı olsun. Aksaray için çok güzel bir şey. Bizde elimizden gelen gayretleri göstereceğiz" şeklinde konuştu.

  Otel Genel Müdürü Ebru Sargındağ  ise “Turizmci olarak kendi adıma söyleyeyim Turizm işletmelerinde ilk olarak aranan şey güler yüzlülük ve hijyendir. Güler yüzlülük ve hijyeni oturttuğunuz zaman zaten olayın % 85’ni başarmış oluyorsunuz. Böyle güzel bir projeyi ben Aksaray’da gördüm. Allah kısmet ederse bu projemizi Türkiye genelinde tanıtacağız. Hep birlikte elbirliği ile. Böyle güzel bir projede de yer almaktan gurur duyuyorum.” Dedi.Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, otel sahibi Bekir Altuntaş’a  Günebakan Sertifikasını takdim etti

Tarih: 2018-10-26 21:55:21
Belediye Başkanı
Evren Dinçer
  • +