AKSARAY’IN GÜNEBAKAN SERTİFİKALI İŞLETMELERİ ARTIYOR…

ABAYLAR ICEMAR GÜNEBAKAN SERTİFİKASINI ALAN 9. İŞLETME OLDU

Aksaray Belediyesi “Abaylar Icemar” adlı bir işletmeye daha Günebakan Sertifikası verdi. 

  Başkan Haluk Şahin Yazgı, Aksaray Belediyesi, halkın daha temiz ve güvenli gıda tüketmesi aynı zamanda işletmelerin hijyen kalitesini yakalaması için başlattığı Günebakan Projesi’nin sertifikasını ‘Abaylar Icemar’ adlı işletme sahibi Naci Abay adına Avukat İbrahim Baykan ve işletme müdürü Mehmet Ali Batur’a hayırlı uğurlu olması temennisiyle takdim etti. 

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı yaptığı açıklamada Aksaray Belediyesi’nin halkın daha güvenilir ortamlarda gıda tüketmesi ve alışveriş yapması için Aksaray’da bir ilk olarak Günebakan Projesi’ni hayata geçirdiklerini kaydetti.

Günebakan projemizin sertifikasını veriyoruz yeni bir işletmemize vereceğimiz sertifikamızla beraber gerçekleştireceğiz diyen Başkan Yazgı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bildiğiniz gibi Günebakan Projesi bizim en önemli projelerimizden bir tanesidir. Günebakanla ilgili 32 tane kriterlerimizi 100 üzerinden puanlandırıyoruz; 80 ve üzeri puan alan işletmelerimiz Günebakan sertifikamızı almaya hak kazanıyor. Şu anda bulunduğumuz işletmemiz de 86 puanla Günebakan Sertifikası almaya hak kazanan bir yerimiz oldu. Bundan sonra vatandaşlarımız burada hijyene daha dikkat eden, ön plana çıkaran bir hizmet alabilecekler, tüm ürünleri gönül rahatlığıyla tüketebileceklerdir. Kendilerini tekrar tebrik ediyorum.

 Bu bir ceza sistemi değil, bu tamamen bir teşvik sistemi. Gönüllülük esasına dayalı yapılan Günebakan Projesi’nin logosunu gördüğünüz her yerde gönül rahatlığı ile yemeklerinizi yiyebilirsiniz. Hijyeninden asla şüphe etmeyeceğiniz yerler olarak bizler buraları tescilliyoruz” şeklinde konuştu.

Tarih: 2018-10-26 21:55:21
Belediye Başkanı
Evren Dinçer
  • +