AKSARAY’DA DAHAHİJYENİK ALANLAR İÇİN GÜNEBAKAN SERTİFİKALI İŞLETMELERİN SAYISI HERGEÇEN GÜN DAHA DA ARTIYOR…

 

AKSARAY BELEDİYESİ “SAATÇİOĞLU ICE MAR” ADLI İŞLETMEYE GÜNEBAKAN SERTİFİKASI VERDİ

Saatçioğlu ICE MAR adlı işletmenin sahibi Reha Saatçioğlu’na Günebakan Sertifikasını Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı takdim etti.

  Aksaray Belediyesi tarafından halkın daha temiz ve güvenli gıda tüketmesi aynı zamanda işletmelerin hijyen kalitesini yakalaması için başlattığı Günebakan Projesi çok büyük ilgi görüyor.

Aksaray’da daha önce Has Döner, The Garden,Sofra Lokantası, Emekliler Dinlenme Evi, Somuncu Baba Sofrası adlı işletmelere verilen Günebakan Sertifikası, bu kez Saatçioğlu İCE MAR adlı işletmeye verildi.

Saatçioğlu Otel’de düzenlenen sertifika törenine Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Baydar, işletme sahibi Reha Saatçioğlu ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı yaptığı açıklamada Aksaray Belediyesi’nin halkın daha güvenilir ortamlarda gıda tüketmesi ve alışveriş yapması için Aksaray’da Günebakan Projesi’ni hayata geçirdiklerini kaydetti.

  Aksaray’da hijyen ve kaliteye önem veren işletmelerin Günebakan projesi ile daha da önem kazandığını belirten Başkan Yazgı, sözlerini şöyle sürdürdü: Günebakan projemizi alan işletmecimizle beraberiz. Bugün itibarıyla Günebakan Sertifikası almaya hak kazanan 6. İşletme Saatçioğlu İCE MAR oldu.  Bizim Günebakan projemizde 37 tane kriterimiz var. Bunlardan da 33 tanesini yerine getirdiği için İCE MAR 85 puan almak suretiyle bu sertifikayı almaya hak kazandı.

Bu bir cezalandırma değil, bilakis teşvik. Özellikle işletmecilerimizi  bu tür sertifikayı almaya teşvik ediyoruz. Neden bunu yapıyoruz? Çünkü dışarıdan gelenler olsun, kendi şehrimizin içinde yaşayanlar olsun bu Günebakan amblemini gördüğü zaman şunu bilecekler ki burada hizmet üst kalitede, burada yapılan yemekler en iyi şekilde yapılıyor. Buranın mutfağı pırıl pırıl tertemiz Güvenli bir şekilde yemek yenile bilir. Bu nedenden dolayı ben Reha Saatçioğlu beyi  tebrik ediyorum..

Biliyorsunuz, Günebakan sertifikamızı alan işletmecilerimizi biz Aksaray belediyesi olarak.  Belediyemizin internet sitesinde yayınlıyoruz Sizler oraya girdiğinizde Günebakan sertifikası alan işletmecilerimiz varsa onu oradan görüyorsunuz Hatta navigasyon sistemini de ekledik. Yani kurum belirlemesini yaptığınız andan itibaren sizi oraya yönlendiriyor. Böyle bir güzellikte yapmış oluyoruz.”

Yapılan açıklamaların ardından Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Saatçioğlu ICE MAR adlı işletmenin sahibi Reha Saatçioğlu’na Günebakan Sertifikasını takdim etti.

Tarih: 2018-10-26 21:53:15
Belediye Başkanı
Evren Dinçer
  • +