7.GÜNEBAKAN SERTİFİKASI KÖŞEM RESTORAN’A VERİLDİ

 

Başkan Haluk Şahin Yazgı, Köşem Restoran adlı işyerinin işletmecisi Abdullah Gökbulut’a hayırlı uğurlu olması temennisiyle Günebakan Sertifikasını takdim etti. 

  Aksaray Belediyesi, halkın daha temiz ve güvenli gıda tüketmesi aynı zamanda işletmelerin hijyen kalitesini yakalaması için başlattığı Günebakan Projesi’nin 7. sertifikasını Köşem Lokantası  adlı işletmeye verdi.

 Düzenlenen sertifika törenine Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı yaptığı açıklamada halkın daha güvenilir ortamlarda gıda tüketmesi ve alışveriş yapmasını sağlamak için Aksaray’da Günebakan Projesi’nin hayata geçirildiğini kaydetti.

‘Vatandaşlarımızın daha hijyenik mekanlarda gönül rahatlığıyla yemeklerini yemekleri için başlattığımız , Günebakan projemiz ile ilgili 7. Sertifikamızı veriyoruz’ diyen Başkan Yazgı, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bugünde Köşem Restoran’dayız Günebakan sertifikamızı veriyoruz. Her zaman söylüyoruz Günebakan projesi bir cezalandırma sistemi değil, ödüllendirme sistemidir. Bu Günebakan sertifikasını inşallah başka işletmecilerimizde alırlar, almaya hak kazanırlar. Köşem Restoran’da bu sertifikayı almaya hak kazanan güne kadar 7. firmamız olacak. Gönül istiyor bundan sonra birçok firmanın birçok işletmecinin bu sertifikayı almasıdır.

Sertifikanın en büyük özelliği; vatandaşlarımız burada gönül rahatlığı ile yemeklerini yiyebilecekler, gönül rahatlığı ile hizmetten memnun olacaklar. Kalite ve hijyeni bir arada bulabilecekleri bir yer olacak. Bu nedenden dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Allah yardımcıları olsun. İnşallah daha da güzel hizmet etmelerine bu bir vesile olur Bir fırsat olur. Bu da bizim bir akımız olur, alnımızın akıyla güzel işler yapmış oluruz.”

  Köşem Restoran İşletme sahibi Abdullah Gökbulut ise müşterilerden gelen istek üzerine Günebakan Sertifikası aldığını ifade ederek şunları söyledi: “Ben bu işletmeyi kurarken hiçbir masraftan kaçınmadım, İşime yatırım yaptım ve hala da yapacağım. Günebakan projesi dediler, ancak işlerin yoğunluğu nedeniyle fırsat bulamadım. Devamlı gelen müşterilerim var. Onlar bana “Abdullah Bey biz bu Günebakan sertifikasını sizin iş yerinizde görmek istiyoruz” dediler. Bizde belediyemize müracaat ederek “Böyle bir talep var. Biz Günebakan sertifikasına başvurmak istiyoruz.” dedik. Sizde Allah razı olsun bizi kırmadınız belgemizi verdiniz. Teşekkür ediyoruz.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Haluk Şahin Yazgı, Köşem Restoran adlı işyerinin işletmecisi Abdullah Gökbulut’a  hayırlı uğurlu olması temennisiyle Günebakan Sertifikasını takdim etti.

Tarih: 2018-10-26 21:53:15
Belediye Başkanı
Evren Dinçer
  • +