AKSARAY BELEDİYESİ KALİTE ve HİJYEN STANDARDINI YAKALAYAN İŞYERLERİNE GÜNEBAKAN SERTİFİKASI VERİYOR

 

 

BAŞKAN YAZGI; “HEDEFİMİZ GÜNEBAKAN PROJESİ’NİN YAYGINLAŞMASINI SAĞLAMAK”

Başkan Haluk Şahin Yazgı, The Garden adlı işyerinin işletmecisi Osman Erdoğdu’ya hayırlı uğurlu olması temennisiyle Günebakan Sertifikası’nı takdim etti. 

 Aksaray Belediyesi, halkın daha temiz ve güvenli gıda tüketmesi aynı zamanda işletmelerin hijyen kalitesini yakalaması için başlattığı Günebakan Projesi’nin 3. sertifikasını The Garden adlı işletmeye verdi.

 Düzenlenen sertifika törenine Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Belediye Başkan Yardımcıları Serdar Baydar, Güven Kemerkaya ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı yaptığı açıklamada Aksaray Belediyesi’nin halkın daha güvenilir ortamlarda gıda tüketmesi ve alışveriş yapması için Aksaray’da bir ilk olarak Günebakan Projesi’ni hayata geçirdiğini kaydetti.

Bugün yine Günebakan projemiz ile ilgili bir sertifika veriyoruz diyen Başkan Yazgı, sölerini şöyle sürdürdü:

“Garden Cafe 1,5 yıl önce işletmesini aldı ve burada güzel bir hizmet sunuyor. Sizlerin de bildiği gibi Günebakan Projesi adı altında, işletmelerimizin hem kalite hem de sunumunu yapmış olduğu hizmetler bakımından en üst noktaya gelmesi maksadıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlk olarak bu sertifikayı Has Döner’e vermiştik. İkincisini Emekliler Dinlenme Evi’ne vermiştik. Bugün de yine kafeterya kategorisinde bu belgemizi ilk size takdim edeceğiz inşallah.

Bu belgemizde 32 tane kriterimiz vardı. Günebakanla ilgili bu kriterlerimizi 100 üzerinden puanlandırıyoruz; 80 ve üzeri puan alan işletmelerimize Günebakan sertifikalarımızı takdim ediyoruz. Garden Cafemiz de 32 tane kriterimizin 29 tanesini tamamlayarak 88 puan aldıkları için Günebakan sertifikası almaya hak kazanmıştır. Bundan sonra vatandaşlarımız burada hijyene daha dikkat eden, ön plana çıkaran bir hizmet alabilecekler, gönül rahatlığıyla tüketebileceklerdir. Bu nedenle kendilerini tebrik ediyorum ve kutluyorum.

 Hedefimiz Günebakan projemizin yaygınlaşması ve insanlarımızın da buna göstermiş oldukları teveccüh olacaktır. Belediye başkan yardımcılarımızla birlikte şöyle bir karar aldık; Günebakan projemiz sadece kafeteryalarda sınırlı kalmasın, hizmet üreten diğer yerlerde de bu hizmetimizi sunalım. Allah nasip ederse bu konuda bir alt yapı çalışması yaparak yaygınlaştırmak için çalışmalarımızı devam ettireceğiz.”

İşletme Sahibi Osman Erdoğdu da yaptığı açıklamada “Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen Günebakan Projesi ile hizmet kalitesini yükseltme noktasında belediyemizin bizi teşvik etmek için bu projeyi yaptığından dolayı teşekkür ediyorum. Bu proje ile beraber belediyenin hizmet vermiş olduğu sektörlerde bizler de halkımıza daha kaliteli hizmet vermek için elimizden geleni yapacağız. Bu bir teşvik projesiydi; biz de bu projede belediyemizin yanında olduğumuz için onur duyuyoruz. Başkanımız ve ekibine bizi desteklediği için teşekkür ediyorum.” Diyerek memnuniyetini dile getirdi.

 Bu arada Haluk Başkan’ın göreve gelmesiyle Aksaray’da çok güzel şeyler olduğuna dikkat çeken Erdoğdu, bu değişikliklerin kendilerine de yansıdığını ifade ederek şunları söyledi:

“Aksaray’da çok güzel şeyler oluyor.  Bir buçuk yıl içinde gözle görülür değişiklikler oldu.  Bizler de içinde olmaya özen gösteriyor ve çaba sarf ediyoruz. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu caddemizin çehresi birden değişti. Yollarımız değişmeye başladı. Kültür noktasında meydanlarımızda değişiklikler oldu. Bunu bütün halkımız biliyor. Herkes konuşuyor. Bizleri de bu projelere entegre ederek halkla iç içe hizmet etmeyi bize düstur kılarak bizleri şekillendirmesi ve bunun karşılığını anında bize hissettirmesi bizim için bir onur kaynağı oldu. Ben de bu projede olmaktan onur duyuyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Haluk Şahin Yazgı, The Garden adlı işyerinin işletmecisi Osman Erdoğdu’ya hayırlı uğurlu olması temennisiyle Günebakan Sertifikası’nı takdim etti.

Tarih: 2018-10-26 21:53:14
Belediye Başkanı
Evren Dinçer
  • +